Segítség, hackerek feltörték a weboldalam!

A WordPress egyike a legnépszerűbb tartalomkezelő rendszereknek a világon, ám sajnos gyakran célpontjává válnak a kiberbűnözőknek. Ha weboldalát feltörték, sürgősen cselekednie kell a biztonsági rések megerősítése és a károk helyrehozása érdekében.

Íme néhány árulkodó jel, hogy feltörték az oldalát:

– Weboldalunk nem tölt be.
– Admin felületet nem érjük el.
– Főoldalunk átirányítódik.
– Tartalmunk helyett más tartalom jelenik meg.
– SPAM mailek mennek ki folyamatosan, vagy SPAM mailek bombáznak minket.
– Lelassul az oldalunk, a hardveres kihasználás maximálisra nő.
– Google jelzi felénk a gyanús tartalmakat, ezért meg is szünteti az indexelést.
– Frontend oldalról észrevehetetlen SPAM linkek kerülnek a beágyazásra az oldalunk forráskódjába.
– Növekednek a fájlméretek.
– Gyanús fájlok a könyvtárakban.

1. Biztonsági mentés készítése

A biztonsági mentés készítése az egyik legfontosabb lépés a weboldalának helyreállításában. Ha rendelkezik friss biztonsági mentésekkel, könnyen visszaállíthatja az eredeti állapotot a fertőzés előtt. Használjon megbízható biztonsági mentési bővítményeket, például a UpdraftPlus vagy a BackupBuddy, és győződjön meg róla, hogy a mentések rendszeresen frissülnek és biztonságos helyen vannak tárolva.

2. Pluginek frissítése

A WordPress pluginek gyakran sebezhetőségeket tartalmaznak, amelyeket a támadók kihasználhatnak. Ezért fontos, hogy rendszeresen frissítse minden bővítményét a legújabb verziókra. Ellenőrizze a WordPress admin felületén a „Bővítmények” menüpontot, és frissítse az összes telepített bővítményt.

3. Sebezhetőségek kijavítása

A fertőzött weboldalak gyakran tartalmaznak sebezhetőségeket, amelyeket a támadók kihasználnak. Néhány gyakori sebezhetőség javítása érdekében kövesse ezeket a lépéseket:

  • Telepítsen biztonsági bővítményeket, például a Wordfence vagy a Sucuri, amelyek képesek azonosítani és javítani a biztonsági réseket.
  • Ellenőrizze a WordPress verzióját, és frissítse azt a legújabb verzióra.
  • Távolítsa el vagy korlátozza a hozzáférést a felesleges felhasználói fiókokhoz és adminisztrátori jogosultságokhoz.
  • Állítsa be a .htaccess fájlt úgy, hogy megakadályozza a közvetlen hozzáférést bizonyos fájlokhoz és mappákhoz.

4. FTP fájlok átvizsgálása

Ellenőrizze a weboldal fájljait FTP-n keresztül, és keresse meg a gyanús vagy potenciálisan fertőzött fájlokat. Távolítsa el ezeket a fájlokat, vagy helyezze őket karanténba, hogy megakadályozza a további károkat.

5. WordPress újratelepítése a fertőzött fájlok nélkül

Ha weboldalának nagy része fertőzött, de szeretné megőrizni az egészséges részeket, újratelepítheti a WordPress rendszert anélkül, hogy érintené azokat a fájlokat, amelyek nem fertőzöttek. Ehhez kövesse ezeket a lépéseket:

  • Töltse le a WordPress legfrissebb verzióját a hivatalos weboldalról.
  • Csatlakozzon FTP-n keresztül a webhelyéhez, és törölje vagy helyezze karanténba az összes WordPress fájlt és mappát, kivéve a wp-content mappát.
  • Másolja fel a letöltött WordPress fájlokat és mappákat a webhelyére, és így felülírja azokat, amelyeket törölt vagy karanténba helyezett.

 

6. Adatbázis átvizsgálása

Ellenőrizze WordPress adatbázisát fertőzött vagy gyanús bejegyzések, táblák vagy adatok jelenlétére. Használjon adatbázisellenőrző eszközöket, például a phpMyAdmin-t vagy bővítményeket, mint például az Adatbázisellenőrző, amelyek segítenek azonosítani és tisztítani a káros bejegyzéseket.

7. Spam elleni védelem

A spam elleni védelem kritikus fontosságú a weboldal biztonsága szempontjából. Használjon captcha-t vagy más védelmi mechanizmusokat a regisztrációs és kapcsolatfelvételi űrlapokon. Telepítsen spam szűrő bővítményeket, például az Akismet-et, amely hatékonyan szűri a spam kommenteket és űrlapokat.

8. Spam email küldésének megakadályozása

Ha weboldala folyamatosan spam email-eket küld, valószínűleg fertőzött vagy kompromittált. Ellenőrizze az összes felhasználói fiókot és jelszót, és győződjön meg róla, hogy nincsenek illetéktelen felhasználók a rendszerben. Ellenőrizze az összes kimenő email beállítását, és győződjön meg róla, hogy csak engedélyezett forrásból lehet küldeni email-eket. Távolítsa el a gyanús vagy kétes tartalmat és bővítményeket, és kövesse a fent említett lépéseket a weboldal biztonságának megerősítésére.

Összefoglalás

A WordPress weboldalának helyreállítása és biztonságának megerősítése időigényes folyamat lehet, de a fenti lépések betartásával és a megfelelő biztonsági intézkedésekkel megelőzhetők hasonló incidensek a jövőben. Ne hanyagolja el a rendszeres biztonsági ellenőrzéseket és frissítéseket, és mindig legyen készenléti állapotban egy friss biztonsági mentéssel, hogy gyorsan reagálhasson bármilyen kiberbiztonsági fenyegetésre.

Gyors segítségre van szükség?

Segítség

info@webiroda.eu

© 2024 minden jog fenntartva a Webiroda.eu részére.